Server – Host Taşıma Sonrası WordPress de Oluşabilecek Problemler

Server – Host Taşıma Sonrası WordPress de Oluşabilecek Problemler
14 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 821 kez okundu.

Her wordpress kullanıcısının başıma mutlaka gelebilecek problemler aşağıdaki gibidir arkadaşlar.

500 internal server error

Bu hata genellikle aşırı kaynak kullanımından veya .htaccess dosyası yüzünden kaynaklanır
yeni taşınmış bir sisteminiz var ise ilk işiniz .htaccess dosyanızı kontrol etmek olsun migrotian manager ler ile taşınan sistemlerde
.htaccess bazen gizli dosya olarak gelebiliyor bu yüzden yeni bir .htaccess dosyası oluşturarak içeriğini kopyalamanızı tavsiye ederim.

düşük bir ihtimalde olsa chmod ayarlarından da bu hatayı alabilirsiniz bunun için server güvenlik düzenin hat safhada olması gerekir ki bu tür serverler ile pek karşılaşacağınızı sanmam ola ki karşılaştığınızı varsayarsak dosya tabanlı işlem yapmayan klasör / dosyaların chmod ayarları 777 olmamalıdır. bu senaryo için klasörler 775 dosyalar ise 644 nolu izinlere sahip olmalıdır.

Geçersiz Yönlendirme  – Hiç sonlanmayacak döngü

wordpress admin paneline girişlerde görmeniz muhtemeldir eğer taşıma sonrası bu hata ile karşılaştıysanız muhtemelen wp-config.php dosyası içerisinde <?php taglarından önce bir kaç karekter görebilirsiniz, silmeniz yeterlidir.

 

her iki işlemi yapmanıza rağmen hala alıyorsanız muhtemelen taşıma işlemi sırasında bir kaç kriter atlanmıştır.
taşıma işleminizi kendiniz ftp den yapmadıysanız root olarak ssh dan veya migration manager ile yaptıysanız permission hatası almanız kaçınılmaz. en temizi hostunuzda bulunan tüm wp dosyalarını pc nize indirip hostu bir güzel  sildikten sonra ( ssh yetkiniz var ise rm -rf * komutuyla kökten kazıyın tabi komutu public_html klasöründe çalıştırmanız gerek )  tekrar aktarım tipi ikili olarak dosyalarınız upload ediniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git