WordPress Hosting Taşıma Sonrasında Resimler Çıkmıyor Çözümü

WordPress Hosting Taşıma Sonrasında Resimler Çıkmıyor Çözümü
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 833 kez okundu.

Merhaba sayın takipçilerimiz. WordPress sitesi olup sitesini farklı bir sunucuya taşıdığında resimlerin görünmediği ve türkçe yazılarda karater bozuklukları mutlaka karşınıza çıkmıştır.  Birçok arkadaşımızın başına gelip tam olarak çözüm bulamayan arkadaşlarımız mutlaka vardır.  WordPress uploads klasörünü taşıdıktan sonra resimlerin adlarındaki türkçe karakter sorununu ortadan kaldıran bir yöntem sunacağım size. Bu olay benimde başıma geldiği için biraz araştırdıktan sonra sizlere bu makaleyi yazmakta fayda gördüm.

Öncelikle taşıyacak olacağınız sitenin Cpaneline girin (Directadmin yada Plesk) daha sonra Cpanelden  File Manager kısmına (Dosya Yönetimi) kısmına girip wp-content kısmından uploads klasörünü bulunuz daha sonra bu klasörü seçerek en sağdaki Compress ( Sıkıştır ) kısmına tıklayıp Zip kısmını seçiniz bunu yaptığınızda bir müddet sizi bekletecek ve uploads klasörünüzü aynı yerde uploads.zip şeklinde sıkıştıracaktır. Bu uploads.zip dosyasını masaüstüne indiriniz.

cpanel-uploads

İndirdikten sonra uploads.zip dosyanızı zip ten çıkarsınız. Eski  ( public_html/wp-content /uploads ) uploads klasörünü silip zipten çıkarmış olduğunuz uploads klasörünü ftp ye atınız.

Sorununuz %99 Çözülmüş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git